Odpust Parafialny ku czci  NMP Częstochowskiej - nasz Dzień Patronalny

Dnia 27 sierpnia 2017 r. w naszej Parafii odbył się drugi Odpust Parafialny ku czci  Matki Bożej Częstochowskiej. Najważniejszym punktem wydarzenia, była uroczysta Suma Odpustowa o godz. 11.00 pod przewodnictwem o. Stanisława Nowaka, który także wygłosił homilię.

Na zakończenie Eucharystii, Proboszcz Parafii ks. Jan Palus skierował słowa podziękowania do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie i wspólne przeżywanie  tego Odpustu. Podziękował również pocztom sztandarowym, a także parafialnej orkiestrze, która  swoją grą uświetniła naszą uroczystość odpustową.  Po uroczystej Mszy Świętej odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła parafialnego, kończąca się błogosławieństwem, a popołudniowy Koncert Maryjny Zespołu ANIMA uzupełnił radosne odpustowe obchody w naszej parafii.

Nabożeństwo ku czci MB Fatimskiej

Od Objawień Matki Bożej w Fatimie, 13 maja 2017 roku, mija 100. lat. Jej troska o losy świata i każdego z nas, wyrażone w Orędziu Fatimskim, jest wciąż aktualna. To w dużej mierze od każdego z nas zależy, jaki będzie świat, nasza rodzina i my.

Fatima to wezwanie do radykalnego pójścia drogą wytyczoną przez Chrystusa. To wezwanie, aby w duchu fatimskim podchodzić do wszystkich trudnych chwil, cierpień, przykrości, dolegliwości, które dotykają każdego z nas. Aby je przyjmować z miłością, pokorą i modlitwą, bo tylko wtedy nie poranimy ani siebie, ani drugich ludzi  (por. Virgílio do Nascimento Antunes, biskup Combry, Zakopane, k-ł MB Fatimskiej – 6.06.2017)

Sierpniowemu Nabożeństwu Fatimskiemu, które odbyło się w naszej parafii przewodniczył nasz proboszcz ks. Jan Palus, który  przed rozpoczęciem nabożeństwa ku czci Matki Boskiej Fatimskiej poświęcił odnowioną figurę MB. Po poświęceniu figury , z różańcami i zapalonymi świecami w ręku, wyruszyliśmy uroczystą procesją dookoła kościoła, aby przez ręce Maryi zanosić do Boga nasza wspólną modlitwę, zakończoną Mszą św.  i błogosławieństwem.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania naszego nabożeństwa, a także dziękujemy za odnowienie figury MB i  za jej piękne przystrojenie.