26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

( DRUGI ODPUST PARAFIALNY).

Dzień 26 sierpnia jest szczególnym dla katolików w Polsce. –Jest to dzień, kiedy oddajemy cześć NMP Częstochowskiej, Jasnogórskiej Pani. Obraz Jasnogórski dla wielu pokoleń mieszkańców naszej parafii jest symbolem, znakiem niezwykłej troski Maryi o nas wszystkich. Od wieków obraz Maryi, jak mówi poeta, był widoczny i w królewskiej komnacie i w ubogiej, chłopskiej chacie.

Jak nas uczył Jan Paweł II, każda matka kochająca jest jednocześnie wymagająca. Od tronu Jasnogórskiej Pani, Matki Boskiej Częstochowskiej płynie od wieków to wyzwanie: „Uczyńcie wszystko, cokolwiek powie wam mój syn”.

W ubiegłą niedzielę 25 sierpnia nasza rodzina parafialna obchodziła uroczystości odpustowe. Wszyscy dziękowaliśmy Bogu za dar świątyni, za dar tej wspólnoty Kościoła i za wszystkie łaski, jakie otrzymujemy każdego dnia przez pośrednictwo naszej patronki Jasnogórskiej Pani.