NAMASZCZENIE CHORYCH

Zwyczajem naszej parafii, z posługą sakramentalną do chorych kapłan udaje się zwykle w pierwszą sobotę miesiąca od g. 8.00. Chorych należy wcześniej zgłosić w zakrystii po Mszach św. ,bądź w kancelarii parafialnej, w czasie jej urzędowania. Odwiedziny chorych odbywają się także przy okazji świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia oraz w czasie trwania rekolekcji bądź misji św. w parafii. Każdorazowo planowane odwiedziny chorych podawane są w niedzielnych ogłoszeniach parafialnych.

W niebezpieczeństwie śmierci kapłana do chorego można wezwać o każdej porze dnia i nocy. Prosimy jednak, aby nie zwlekać z wezwaniem kapłana do ostatniej chwili.

Na przyjęcie kapłana z posługą sakramentalną w domu chorego należy przygotować domowy ołtarzyk tzn. stolik przykryty białym obrusem, na którym jest tylko krzyżyk i dwie palące świece (nie jest konieczna woda święcona), a gdy będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych, należy jeszcze przygotować na małym talerzyku szczyptę soli i watę. Domownicy powinni być obecni w czasie udzielania tego sakramentu.